Yatırımcının 2024’te portföy sepetinde neler olmalı?

2024 yılında nasıl bir yatırım sepeti oluşturmak gerekir? sorusuna Deniz Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Örnek, yanıt verdi. Yatırımcılara tavsiyelerde bulunan Deniz Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Örnek, 2024 yılı için bir portföy sepeti oluşturdu.

Ekonomim’de yer alan habere göre, Örnek portföy sepeti oluştururken, “Kısa vadeli mevduat faizleri yatırımcıların gözünü boyuyor ama yatırımcıların bir de şunu düşünmesini istiyorum; biz uygulanan politikaların devam edeceğini, bu kadroların sürekli olacağını ve bu atılan adımlardaki samimiyete güveniyorsak eğer; 3 ay sonraya geldiğimizde, banka enflasyon düşmüşken bize yüzde 25-30 mevduat oranı teklif ettiğinde, o zaman bugünlere dönüp ‘Şöyle özel sektör tahvilleri vardı’ diye yatırımcıların hayıflanabileceğini düşünüyorum” şeklinde değerlendirme yapılması gerektiğine dikkat çekti.

“Nakit akışı açısından kısa vadeli mevduat önemlidir ama yavaş yavaş vadelerin uzaması gerektiğini düşünüyorum” diyen Örnek, “Bunun en verimli bir şekilde bankacılık, çimento, ulaştırma ve gıda perakendede olacağını düşünüyorum” olarak belirtti. (EKONOMİ SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx