Güzel Şeyler Derneği, Renklerle Haklarımı Öğreniyorum kitabını çocuklarla buluşturdu

Güzel Şeyler Derneği, gönüllü ana okulu öğretmenleri ile Renklerle Haklarımı Öğreniyorum kitabını Ankaralı çocuklarla buluşturdu.

Güzel Şeyler Derneği’nin ‘Renklerle Haklarımı Öğreniyorum – Çocuk Hakları El Kitabım’ atölyesi, Çocuk Hakları Günü vesilesiyle Ankara’da çocuklarla buluştu.  18 Kasım’da 60 çocuğun katıldığı atölyede çocuklar en temel 10 çocuk hakkının anlatıldığı kitabı tanıyarak, içerisindeki oyunları gönüllü anaokulu öğretmenleri ile oynadılar. Çocuklar atölyede hakları konusunda farkındalık kazanırken, dernek yetkilileri de ebeveynlere evde çocuklarla kitabı kullanarak hangi etkinlikleri yapabileceklerini ve çocukların öğrendiklerini nasıl pekiştireceklerini anlattılar.

Güzel Şeyler Derneği, çocukların akran zorbalığı, istismar gibi konularda çocukların zarar görmemesi için haklarının farkında olmasının önemine dikkat çekerek, bir eğitim materyali özelliği taşıyan “Renklerle Haklarımı Öğreniyorum” atölyelerini tüm Türkiye’ye yayarak daha çok çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini aktardılar.

“Kitabın aslında bir eğitim materyali olduğunu belirten Güzel Şeyler Dernek Başkanı Yonca Boztunalı, proje hakkında şunları aktardı:

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx