Google’ın AI destekli arama motoru 120 yeni ülkeye daha geliyor

Şirket, I/O 2023’teki ilk çıkışından sadece altı ay sonra çarşamba günü yaptığı duyuruda, SGE’nin 120 ülke ve bölgedeki Search Labs kullanıcılarına genişlediğini, dört ek dil için destek aldığını ve bir dizi faydalı yeni özellik aldığını duyurdu.

Google, mart ayında Bard sohbet robotunun piyasaya sürülmesinden farklı olarak, AI arama asistanının dağıtımında biraz daha ölçülü davrandı. Şirket, mayıs ayında ABD’de İngilizce dil aramalarıyla başladı, ağustos ayında Hindistan ve Japonya’daki İngilizce konuşan kullanıcıları ve eylül ayında genç kullanıcıları kapsayacak şekilde genişletti.

Google’ın AI destekli arama motoru 120 yeni ülkeye daha geliyor

Çarşamba gününden itibaren Brezilya’dan Butan’a kadar kullanıcılar bu özelliği deneyebilecek. SGE artık İngilizceye ek olarak İspanyolca, Portekizce, Korece ve Endonezceyi de (mevcut İngilizce, Hintçe ve Japoncaya ek olarak) destekliyor; böylece, hangi biçimde olursa olsun doğal dilde asistanla arama yapabilecek ve onunla sohbet edebileceksiniz. Bu özellikler çarşamba günü Chrome masaüstüne geldi ve Android için Arama Laboratuvarları uygulama sürümleri önümüzdeki hafta yavaş yavaş kullanıma sunulacak.

SGE’nin yeni özellikleri arasında, kullanıcıların doğrudan arama sonuçları sayfasında asistana ek sorular sorabileceği geliştirilmiş bir takip fonksiyonu da bulunuyor. Oluşturulan özetin içine yerleştirilmiş bir mini Bard penceresi gibi, yeni özellik, kullanıcıların sonuçlar sayfasından ayrılmadan veya hatta sorgularını yazmaya gerek kalmadan bir konunu ayrıntılı olarak incelemesine olanak tanıyacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx