Fatih Erbakan ABD’nin Ortadoğu’daki kirli planını anlattı: Maksatları ‘Büyük İsrail’ planının önünü açabilmek

Terör devleti İsrail, Gazze’deki masum sivillere yönelik saldırılarını hız kesmeden sürdürüyor. Çocuk ve kadınların çoğunlukta olduğu on binlerce insani katleden işgalciler, son olarak Gazze’de binlerce hasta ile yerinden edilmiş sivilin bulunduğu, bölgenin en büyük sağlık tesisi Şifa Hastanesine baskın düzenlemişti.

Gazze’de yaşanan ve tüm dünyanın görmezden geldiği katliam saldırılarını, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, tvnet canlı yayınında değerlendirdi.

“Maksatları ‘Büyük İsrail’ planının önünü açabilmek

İslam dünyasının bir araya gelerek Gazze için ortak hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Erbakan,

“Bizim ne kadar güçlü olmamız gerektiği bir kez daha görüldü”

dedi. ABD’nin işgalcilere verdiği desteğe değinen Erbakan,

“ABD kurulduğu günden beri başkan, başkan yardımcısı, dışişleri bakanı ve Pentagon mutlaka Siyonizm’in adamı olmak mecburiyetindedir. Maksatları ‘Büyük İsrail’ planının önünü açabilmek.”

diye konuştu.

Erbakan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bizim ne kadar güçlü olmamız gerektiği ve Müslüman ülkelerin bir araya gelerek ortak hareket etmeleri ve ellerindeki gücü ortak kullanmalarının önemi ortaya çıkıyor.

Biz olayların ilk zamanlarda bu teklifte bulunmuştuk. Henüz kara operasyonu da henüz başlatılmamıştı. Türkiye ile başka ülkeler de buna katkı sağlasın istedik. Denizden Gazze’ye ulaşacak bir güvenli koridor ve oraya yardımların ulaştırılmasını teklif ettik. Küçücük çocuklar anestezisiz ameliyat oluyorlar.

Biz bir misilleme olarak İncirlik Üssü’nü kapatalım dedik. Kürecik’teki füzenin kapatılması… Burası direkt Demir Kubbe ile entegre. İran’dan İsrail’i korumak için kurulmuş.

Bir de Azerbaycan petrolü, bu sevkiyatı da engelleyelim çağrısında bulunmuştuk.

Türk askeriyle beraber diğer ülke askerleriyle bir barış gücü oluşturulabilir.

“ABD yöneticileri Siyonizm’in adamı olmak mecburiyetindedir”

Açık bir şekilde ABD bu işgale destek veriyor. İnsanlık, demokrasi vermeye kalkan ABD’nin gerçek yüzü ortada.

Erbakan hocamız söylerdi, ABD kurulduğu günden bu yana başkan, başkan yardımcısı, dışişleri bakanı ve Pentagon mutlaka Siyonizm’in adamı olmak mecburiyetindedir.

Hatta ABD ordusunda general ve üst rütbeye çıkması mümkün değildir, yazılı olmayan bir kural bu. Aynısını Suriye’de de yaptılar, DEAŞ diye bir şey uydurdular. Bir terör devleti kurulması için PYD’ye alan açtılar. Maksatları büyük İsrail planının önünü açabilmek. Zaten amaçları bu terör devletini İsrail ile birleştirmek. Biden ben Siyonistim diyor. Güçlü olmanın önemi bir kez daha öne çıkıyor.

Doğal gaz, petrol ve suyun yüzde 55’i Müslüman ülkelerin elinde. Buralardan gerekli tepkiler ve ambargolar gelmiyor.

Türkiye kadar bu işle dertlenen bir ülke göremiyoruz. (Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın temasları) Ciddi açıklamalar olması gereken cümleler kuruldu.

Fiili bir adım konusunda bir sonuç olmadı. Müslüman ülkelerin tavrı ortada. TBMM’de de dile getirdik en azından petrol hattı kesilsin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx