Dünyanın Dört Bir Tarafından Keşke Şurada Spor Yapsam Dedirten 10 Spor Deneyimi

Öyle yerler var ki spor yapmaya doyamazsınız… Baktıkça keşke burada spor yapsam diyeceğiniz yerlerle dolu bir yolculuğa hazır mısınız? Gelin dünyada hangi sporlar nerelerde yapılıyor bir göz atalım!

1. Tulum’da vücut geliştirme

Deniz kenarında vücut geliştirme sporunu yapmak gerçekten çok keyifli gibi duruyor. Sporunuz bittikten sonra da terinizi atmak için denize koştuğunuzu düşünürseniz gerçekten çok iyi değil mi?

2. Dağların arasında yüzme

Amerika Birleşik Devletleri’nde Sun Valley’de bulunan ve dağların arasında kalan bu camla kaplı yüzme havuzu insana yüzmeyi yeniden sevdirir. Yazın ayrı, kışın karların arasında ayrı güzel olan bu yere gidip yüzmek hepimize çok iyi gelecektir.

3. Dağlara karşı kardiyo yapma

Banff, Kanada’da eşsiz kar manzaralı dağlara bakarak sanırım saatlerce kardiyo yapabiliriz. Gerçekten bazen manzara ayrı bir keyifli olmuyor mu? Şöyle manzara karşı hayaller kurarken spor yapmak müthiş!

4. Doğanın içinde yoga yapma

Mallorca’da ağaçların içinde, sessiz sedasız bir şekilde yoga akışı yapmak! İşte gerçekten bu herkese çok iyi gelecektir. Bitkileri hissederek, doğayla iç içe bir çalışma gerçekten keyifli duruyor.

5. Denize karşı tenis oynama

Denize ve gökyüzüne karşı tenis oynamanın insanda verdiği huzur gerçekten bambaşka olabilir. Buraya baktıkça herkesin tenise başlayası gelmiyor mu? Keyifli bir teniz deneyimi gerçekten!

6. Kanyonda golf oynama

Arizona’da yer alan Gold Kanyon’da dağların ve kanyonun arasında doğada golf oynamak… Nereden bakarsanız bakın insana golfü, golf yonarkenki o sabrı ve sükuneti kesinlikle sevdirir.

7. Rengarenk bir sahada basketbol oynama

Oldukça keyifli bir spor olan basketbol rengarenk bir sahada çok daha keyifli olacak gibi duruyor. Paris’te konumlanan bu basketbol sahası da insanın sabaha kadar basketbol oynayasını getiriyor. Kim buradan çıkmak ister ki?

8. Sınırsız stadyumda kendinizle yarışma

100 metre uzunluğunda unlimited olarak tasarlanan bu spor alanı Filippinler’in başkenti Manila’da bulunuyor. İnteraktif duvarlar ile kendi kendinizle yarışmanıza imkan sunan bu stadyumda hızınız da anlık olarak tespit ediliyor. Gerçekten koşasımız geldi!

9. LED ışıkla gece badminton oynama

Ülkemizde de yavaş yavaş yaygınlaşan badminton sporunu led ışıklarla yapmak çok heyecanlı olmaz mı? Her şeyin fosforlu renkte parladığı bu sahada sabaha kadar badminton oynayacaklar elini kaldırsın!

10. Yaz kış plaj voleybolu oynama

Bir voleybol ülkesi olduğumuz da düşünülürse yaz kış plaj voleybolu oynamanın mükemmel mutluluğunu anlatmamıza gerek yok sanırım! Dünyanın en büyük plaj voleybolu sahasında kumların üstünde voleybol oynasak hiç sıkılmayacağımıza eminiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx