Camide imamı ve yanındaki kişiyi bıçaklayan şüpheli tutuklandı

Dün akşam saatlerinde İstanbul Fatih Camii’nde slogan atıp huzursuzluk çıkarınca uyarılan, ardından da cami imamı Galip Usta ile cami cemaatinden Bilal Erdem’i bıçakla yaralayan Ömer Salgın, Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Ömer Salgın işlemlerin ardından tutuklandı.

SUSMA HAKKINI KULLANMIŞTI

Saldırı sonrasında özel güvenlik görevlileri ve camide bulunan polis tarafından gözaltına alınan Ömer Salgın’ın ifade sırasında susma hakkını kullandığı öğrenilmişti. Bursa’da yaşayan şüphelinin ailevi sorunlar yaşadığı ve son zamanlarda psikolojisinin bozulduğu belirtiliyor.

Ömer Salgın hakkında daha önce ‘Kasten yaralama’ suçundan kaydı bulunduğu, 2028 yılına kadar da kayıtlı av tüfeği ruhsatı olduğu belirlendi.

BABASI İFADEYE ÇAĞRILDI

Olayın ardından Salgın’ın babası H.S. de ifadeye çağırıldı. Bursa’dan gelen baba H.S., polise verdiği ifadede oğlunun 2 kere evlenip boşandığını, bir süre önce işlerinin de kötüye gitmeye başladığını ve 1-2 ay önce dini konulara merak sardığını söylediği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx