Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak’tan ‘1 Ocak’ çağrısı!

Berat Albayrak ve Esra Albayrak, zulme karşı dik duruşu tüm dünyaya göstermek için herkesi yeni yılın ilk gününde gerçekleştirilecek olan Galata Köprüsü’ndeki tarihi yürüyüşe davet etti.

“DİK DURUŞUMUZU DÜNYAYA GÖSTERMEK İÇİN”

Berat Albayrak, “Yeni yılın ilk sabahı saat 08.30’da Mehmetçiklerimizin ve Gazze’deki şehitlerimizin acısını paylaşmak ve bu zulme karşı dik duruşumuzu tüm dünyaya göstermek için hepinizi Galata Köprüsü’ne davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Berat Albayrak, “Sevgili gençler, kıymetli aileler bir yanda vatan müdaafası için sınır ötesinde mücadele ederken şehit düşen Mehmetçiklerimizin acısının hüznünü yaşıyoruz. Diğer yanda yaklaşık 3 aydır insanlık tarihinde benzerine az rastlanan bir soykırımı adeta canlı yayın ekranlarında takip ediyoruz.” dedi.

“ZULÜM KARŞISINDA HERKESİ KÜRESEL SİSTEMİ SORGULAMAYA DAVET EDİYORUZ”

Esra Albayrak, “Biz çocukları sistematik biçimde öldüren bir rejime teslim olmayı reddediyoruz. Hiçbir saçma ideoloji bu korkunç soykırımı aklayamaz. Dünyanın tek bir ülkeye teslim olmaması gerektiğini her platformda haykırıyoruz. Tam da bugün yaşanan zulüm karşısında herkesi küresel sistemi sorgulamaya davet ediyoruz. İşlenen savaş suçları sebebiyle Netanyahu ve hükümetinin yargılanmasını ve vicdanlardaki mahkumiyetin uluslararası ceza mahkemelerinde de karşılığını bulmasını istiyoruz” sözlerine yer verdi.

YENİ YILIN İLK GÜNÜNDE ANLAMLI YÜRÜYÜŞ!

Türkiye, 2024’ün ilk gününde büyük ve bir o kadar da anlamlı bir yürüyüş gerçekleştirecek. Milli İrade Platformu’nun önderliğindeki STK’lar, vatan savunmasında şehadet şerbetini yudumlayan kahramanlarımız ve Filistin’e destek için bir yürüyüş düzenleyecek. 1 Ocak’ta saat 08:30’da Galata Köprüsü’nde, “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” sloganıyla platform üyesi kuruluşlar yürüyüş yapacak.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir