TKP Tarsus’ta Duatepe Semt Evi’ni açtı: Bu düzeni eninde sonunda yıkacağız

Hafta sonu yapılacak açılışlara katılan TKP Genel Sekreteri Okuyan, cumartesi günü Mersin’de yapılan açılıştaki konuşmasında halkı TKP’ye güç vermeye çağırdı. Okuyan Tarsus Duatepe mahallesindeki açılışta şöyle konuştu:

“Biz seçimden seçime insanları hatırlayan, sonrasında unutan bir parti değiliz. Biz 15 Mayıs’ta aynı tempoyla çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü işimiz bitmeyecek. Bu seçimde size bir çağrımız var. TKP’nin güçlenmesinin ne anlama geldiğini yavaş yavaş insanlar anlıyorlar. TKP insanların tek başına yapamayacağı şeyleri yapmaya çalışan, yapan bir parti. Haksızlıklara, zorbalığa karşı, çevreyle ilgili bir sorunda, depremde, selde, salgında güçlü bir TKP’ye ihtiyaç var. Ama en önemlisi şu: Bu ülkede gençlerimiz gülmeyi unuttu. Hiç kimse gelecekten umutlu değil. Umutlu olmazsak, bu ülkeyi değiştiremeyiz. Babacan’a, Davutoğlu’na bakıp umut üretemezsiniz. Bizim bu ülkede “bağımsız, laik, eşitlik ve kardeşlik içinde yaşarız” diyebilmemiz için güçlü bir TKP gerekiyor. TKP kendisine sunulan “Gelin siz de bir iki vekille mecliste temsil edilin” tekliflerini reddetti.”

TKP’nin meclise başkasının himayesinde, başkasının oyuyla değil, kendi sözüyle, eylemiyle, programıyla gireceğini söyleyen Okuyan, “Bu halk kendi evlatlarını, kendi temsilcilerini, kendisini meclise, siyasete taşımalıdır. Bu seçimden sonra kısa bir süre sonra yerel seçimler olacak. Güçlü bir TKP Dersim’de başlattığımız halkçı belediyeciliği Türkiye’nin her yerine taşıyacaktır. O yüzden kötünün iyisine değil, inandığınız, benimsediğiniz, aklınıza yatan partiye oy verin. Bu parti TKP’yse acaba demeyin, TKP’ye verilecek tek bir oy boşa gitmez bundan emin olun.” ifadelerini kullandı.

Mersin Viranşehir Semt Evi’ndeki açılışta TKP’nin milletvekili adayları Fadime İnci Özkan ve Fahrettin Selçuk Ersöz de açılışta yaptıkları konuşmalarda seçimlerde TKP’ye güç vermeye çağırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir