Sadakataşı ve Cihannüma’dan deprem bölgesinde iftar organizasyonu

Ramazan çalışmaları kapsamında Sadakataşı ve Cihannüma deprem bölgelerine yardım göndermeyi sürdürüyor. Sadakataşı’nın koordinasyonunda her gün 3 ilde kurulan iftar sofralarında 2250 kişi bir araya geliyor. 

Cihannüma’dan her gün 3 ilde toplam 2250 kişiye iftar 

Cihannüma, Sadakataşı aracılığıyla Ramazan yardımları kapsamında Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’da düzenli olarak iftar programları gerçekleştiriyor. Yapılan iftar organizasyonları kapsamında her gün toplamda 2250 kişiye Cihannüma Derneği aracılığıyla iftar yemeği ikram ediliyor. 

Ramazan ayı boyunca iftarlar devam edecek  

Ramazan yardımları için deprem bölgesinde bulunan Sadakataşı Derneği Başkanı Kemal Özdal yaptığı açıklamada; ‘‘Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş illerimizde ise her akşam Cihannüma Derneği’nin katkılarıyla hazırlanan 750’şer kişiye iftar ikramlarında bulunuyoruz. Yemek ikramlarımız iftardan yaklaşık 1 saat önce başlıyor. Depremzede ailelerimiz iftariyeliklerini alıp konteynerlarına da aileleri ile birlikte iftarlarını yapıyor. Ramazan ayı boyunca iftarlar devam edecek. Bu vesileyle Cihannüma yönetimine ve değerli bağışçılarına teşekkür ediyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

Sadakataşı Ramazan yardımlarını 20 ilde sürdürüyor 

Sadakataşı Derneği bu Ramazan ayında yardım çalışmalarını yurtiçinde sürdürüyor. Dernek depremden en çok etkilenen 11 il ile birlikte depremzede ailelerin göç ettiği illerde Ramazan çalışmalarını sürdürüyor. Dernek Ramazan yardımları kapsamında Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş’ta günde 4 bin kişiye iftar ve sahurluk dağıtımı gerçekleştiriyor. Ramazan kumanyalarının dağıtımı da dernek tarafından 20 ilde sürüyor, Sadakataşı toplamda 25 bin aileye kumanya dağıtımı gerçekleştirecek. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir