Putin: Bizi savaş alanında yenmek istiyorlarsa, bırakın denesinler

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, parlamento başkanlarıyla yaptığı görüşmede Ukrayna işgalinin ‘henüz yeni başladığını’ söyledi. Ukrayna ile müzakereleri reddetmediklerini belirten Putin, “Herkes bilmeli ki, genel olarak, şimdi önemli manada hiçbir şeye başlamadık” sözlerini kullandı.

‘YALNIZCA TRAJEDİYE SEBEP OLUR’

“Barış görüşmelerini de reddetmiyoruz. Fakat onları reddedenler bilsinler ki, iş ne kadar ileri giderse, bizimle müzakere etmeleri o kadar güç olacak” diyen Putin, Batı’yı, Rusya iktisadını yaptırımlar ile zayıflatarak ve Ukrayna’ya silah tedarikini artırarak ülkesine karşı bir ‘vekalet savaşı’ yürütmekle suçladı. Rusya önderi, şöyle konuştu:

“Bizi savaş alanında yenmek istediklerini duyuyoruz, bırakın denesinler. Batı’nın bizimle son Ukraynalı kalana kadar savaşmak istediğinin farkındayız ve bunu denemenin memnuniyetle karşılanacağını lakin bunun Ukrayna için sadece trajediye sebep olacağını bilmeliler.”

KİEV’İN ŞARTLARI: BİRLİKLERİN GERİ ÇEKİLMESİ, SAVAÇ SUÇLULARININ İADESİ

Geçtiğimiz günlerde, barış görüşmelerinin devam etmesi için Kiev idaresinin şartlarını açıklayan Ukrayna’nın baş müzakerecisi Mykhailo Podolyak, toplumsal medya paylaşımında şu tabirleri kullanmıştı: “Ateşkes. Z birliklerinin geri çekilmesi. Kaçırılan vatandaşların geri dönüşü. Savaş suçlularının iadesi. Ukrayna’nın egemenlik haklarının tanınması.” (DIŞ HABERLER)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.