MasterChefte büyük hata! Mehmet Şef tencereyi aldı

Paylaş

TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye, 25 Ağustos Çarşamba akşamı 46’ncı bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Mavi ve kırmızı takımın ikinci kez dokunulmazlık mücadelesi verdiği gecede heyecan doruktaydı.

Paylaş

Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danillo Zanna’nın jüri koltuğunda oturduğu yarışmada; takım oyununun konsepti; İspanyol Yemekleri oldu.

CANLA BAŞLA MÜCADELE ETTİLER

Paylaş

CANLA BAŞLA MÜCADELE ETTİLER

Yedi çeşit yemeğin yapılacağı dokunulmazlık oyununda kaptanlar, yemeklere göre takımlarını organize etti ve nefes kesen bir mücadele yaşandı.

Paylaş

Ancak takımların yedi çeşit yemeği yapmaya çalıştıkları sırada; mavi takımda büyük bir hata yapıldı. Bunun sonucunda takımın bir yemeği iptal oldu.

Paylaş

Çünkü takımın kaptanı Burcu, Safanur’un yaptığı sucuklu mercimek yemeğini tatmaya gitti. Yemekten bir kaşık alan Burcu, ardından kaşığı tencere sokunca olanlar oldu.

Paylaş

Safanur da kendisi de şok olan takım kaptanı Burcu, sürenin de azaldığını görünce diğer istasyonlara yardıma gitti.

BEŞ DAKİKA KALA YEMEĞİ ALDI

Paylaş

BEŞ DAKİKA KALA YEMEĞİ ALDI

Durumu şeflerin fark etmesiyle sürenin bitmesine beş dakika kala Mehmet Şef, tezgaha gelip; çift tadım yapılan yemeği aldı. Kalan sürede yemeği yetiştiremeyen mavi takım, eksik ürün verdi.

Paylaş

Oyun sonunda tadım yapan şefler, kazanan takımı açıkladı. Kırmızı takım, dört yemekte başarılı olarak dokunulmazlık oyununu kazanmayı garantiledi. Toplamda ise kırmızı takım, mavi takımı 5-2 yenmeyi başardı.

Paylaş

MasterChef Türkiye’de dokunulmazlığı kaybeden mavi takım yarışmacıları, mutfağa bir kez daha girmek zorunda kaldı. Bireysel dokunulmazlık oyununda şefler, önceki oyunlardan kalan ürünleri vererek; bir değerlendirme yemeği yapmalarını istedi.

Paylaş

Süre sonunda en iyi yemeği yaparak potaya gitmekten kurtulan isim, ikinci kez Hasan oldu. Hasan çift tadım yaparak hata yapan Burcu’yu doğrudan potaya yolladı.

Paylaş

Dokunulmazlığı kaybeden mavi takımda eleme adayı olan Burcu, Tunahan ve Tahsin ile bireysel dokunulmazlığı kazanan Hasan’ın dışında kalan dört yarışmacı için oylama yapıldı.

Paylaş

Oylamada Görkem ile Hamza’nın isimleri yedişer kez yazılınca eleme adayını belirlemek takım kaptanı Burcu’ya kaldı. Burcu’nun potaya gönderdiği Görkem, haftanın dördüncü eleme adayı oldu.

İŞTE ELEME POTASINDAKİ İSİMLER

Paylaş

İŞTE ELEME POTASINDAKİ İSİMLER

Böylece iki oyunu da kaybeden mavi takımdan; Tahsin, Tunahan, Burcu ve Görkem ilk haftanın eleme potasında yerini aldı.

posta magazin ünlüler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.