Karamollaoğlu: Bunlar bilindik AK Parti taktikleri

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında konuştu.

İktidarın bugüne kadar hiçbir öngörüsünün tutmadığını belirten Karamollaoğlu, “Şimdilerde seçimlerden birkaç ay öncesini işaret etmesi ise bilindik AK Parti taktiğinden öbür bir şey değildir. Hayal sat, oy al. Lakin bu taktikle başarılı olamayacaklarını kendileri de anlamaya başladılar zannediyorum. Milletimizi hayal kırıklığına uğratan bu iktidarın kepenk kapatma vakti çoktan gelmiştir kanaatindeyiz” formunda konuştu.

AK Parti’nin 2022 için verdiği vaatleri yerine getirmediğini ve 2021 öncesini aratır hale geldiğini belirten Karamollaoğlu, 2023 amaçlarının de birer tez ve boş vaat olmaktan öteye geçemeyeceğini söyledi.

AK Parti’nin 2023 yılında ayakta kalabilmek için İsrail’e sarıldığını belirten Karamollaoğlu, “2023, 20 yıllık AKP iktidarının bitiş çizgisine zar güç attığı bir yıl olarak hatırlanacak. AKP, 2023’te ayakta kalabilmek için İsrail’le olağanlaşma ismi altında sunduğu olağandışı süreç malumdur. Katil İsrail alçakça taarruzlarına hala devam ediyor. Son akınlarda sivil ve pak insanları, hatta 5 yaşındaki çocukları dahi katlettiler. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. AKP iktidarına sormak istiyorum: Bu alçaklarla mı, katillerle mi normalleşeceksiniz?” tabirlerini kullandı.

Karamollaoğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Üreticilerin bize yansıtmadığı maliyetler var. Bu maliyetler önümüzdeki devirde raflardaki fiyatlara yansıyacaktır. Yani fiyatlar artacaktır. Enflasyonun düşmesini bekliyor iktidar. Lakin bu bize düşmek bir yana artmasının kaçınılmaz olduğunu gösteriyor. Bugüne kadar hiçbir öngörüsü tutmayan iktidarın şimdilerde seçimlerden birkaç ay öncesini işaret etmesi ise bilindik AK Parti taktiğinden öteki bir şey değildir. Hayal sat, oy al. Ancak bu taktikle başarılı olamayacaklarını kendileri de anlamaya başladılar zannediyorum. Milletimizi hayal kırıklığına uğratan bu iktidarın kepenk kapatma vakti çoktan gelmiştir kanaatindeyiz.

ÜLKEMİZDE BİR İKTİDAR VAR FAKAT İKTİDARA İNANÇ YOK: Vatandaşın iktidara olan inancının azaldığını belirterek seçimleri işaret eden Karamollaoğlu, “Bu makus ekonomik gidişat ve kriz karşısında ülkede Merkez Bankası var lakin bu Merkez Bankası’nın önemli bir para siyaseti yok zira kasasında parası yok. Daima söylediğimiz kasanın tabanı değilmiş. Üstüne ne koyarsanız koyun, para tutmuyor, artıyor. Bu ülkede fiyat istikrarını gözetleyen bir komite var. Lakin fiyat istikrarı katiyetle yok. İstatistik kurumumuz var ancak güvenirliği yok. En üzücüsü ise ülkemizde bir iktidar var lakin iktidara inanç yok artık. Tahminen buna üzücü dedim bir bakıma da seçimlerin yaklaşması sebebiyle ümit verici bir tespittir bu. Krizlerin sebebi olan iktidarın bu krizleri çözeceğine ait artık hiç kimsede itimat kalmadı desek yanlış söylemiş olmayız. Bu yoklar için tek tesellimiz önümüzde bir sandığın var olmasıdır.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.