İstanbul Valiliği’nde 23 Nisan töreni

Fatih’te bulunan İstanbul Valilik binasında İstanbul Valisi Ali Yerlikaya 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocukları kabul etti. Programda konuşan Vali Yerlikaya, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bugünü çok sevdiği, geleceğim dediği, göz aydınlığım dediği sizler bizim yaşam enerjimizsiniz dediği çocuklara armağan etti. O günden bugüne, coşkuyla, heyecanla çocuklar bu bayramı kutluyor. Aslında hep birlikte kutluyoruz. Çünkü sizin bayramınız hepimizin bayramı. Milletimizin bayramı. Çocuklara atfedilmesi tabi dünyada eşi benzeri olmayan bir jest. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk onun silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz.” dedi. 

SOKAK HAYVANLARINA SU VE MAMA TALEBİNDE BULUNDU

Programda Valilik makamına temsili olarak Ataköy Atatürk Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Yağmur Zeynep Öztemel oturdu. Yağmur Zeynep Öztemel ilk talimatını sokak hayvanları için verdi. İstanbul esnafından işyerlerinin yakınlarına su ve mama bırakmasını istedi.

Vali Yerlikaya ise güzel bir talimat olduğunu ve yerine getirilmesi konusunda takipçi olacağının sözünü verdikten sonra, çocuklara hediyeler verdi. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.