Eminönü’nde bayram yoğunluğu yaşanıyor

Kurban Bayramı’nın birinci gününde de Eminönü’nde yoğunluk yaşandı.

Bayramı İstanbul’da geçiren ve hoş havanın tadını çıkarmak isteyenler Eminönü’ne geldi.

Ulaşım araçlarının da fiyatsız olması nedeniyle tramvayların da kalabalık olduğu görüldü. Eminönü’ne gelenlerin birçoğu alışveriş yaparken, birçoğu da balık ekmek yiyip, boğaz çeşidi yaptı.

“Bayram havasını yaşıyoruz”

Eminönü’ne gezmeye gelen Seyit Bozkurt, Almanya’dan geliyorum. Arkadaşla İstanbul’u ziyaret etmek istedik. Bayram havasını yaşıyoruz, çok hoş. Keyifli ve mutluyuz. Ayasofya, Sultanahmet’i gezdik. Birden fazla yerler tadilatta olduğu için biraz üzgünüz. Birçok şeyleri göremedik. Döneceğiz diye üzülüyoruz. Baklava, lokum, kahve, klasik ikramlık eşyalar aldık.diye konuştu.

“Bayram hoş geçiyor”

Cahit Ok ise, Bayram hoş geçiyor. Geldim, gezdim hava çok hoş. Bayram ziyaretini yapmadım daha. İkinci günden sonra ziyaretlere gideceğim. Artık çarşıya ineceğim. Alışveriş yapacağım. dedi.

“Çarşıdaki samimiyet, beşerler çok güzel”

DHA’nın haberine nazaran Kıbrıs’tan gelen Betül Civan da,İstanbul’un her yeri çok hoş lakin burası farklı bir hoş. Çarşıdaki samimiyet, beşerler çok hoş. Çok manevi şeyler var ve bunları korumalıyız. Hava çok hoş, bayram da çok hoş geçiyor. Bugün Galata Kulesi’ni ziyaret etmeyi düşünüyorum. Alışverişe gideceğiz. Galata, Sirkeci ve Beyoğlu’nu gezmeyi planlıyoruz.ifadelerini kullandı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.