El anatomileri incelendi… Neden birtakım oyuncular daha güzel?

Dünyanın önde gelen espor tabiplerinden biri tarafından yürütülen araştırma, el anatomisindeki kimi farklılıkların birtakım oyuncuları neden daha başarılı yapabildiğini ortaya koyuyor.

Dr. Lindsey Migliore’nin yürüttüğü araştırma, nakit para ve mükafatlar kazanmak için arkadaşlarınızla rekabet etmenizi sağlayan oyun platformu Stakester tarafından görevlendirildi.

Çalışmanın, oyuncuların sonuçları uygunlaştırmak için el anatomisindeki güçlü ve zayıf istikametlerini anlamalarına yardımcı olacağı umuluyor.

Daily Star’da yer alan habere nazaran, y

ABD’deki en tanınan oyunlardan kimileri, Call of Duty, FIFA ve Mario Kart da çalışmanın bir modülü oldular.

 

“Uzman” yahut “çok iyi” oyuncular olarak sınıflandırılan oyuncuların el ölçümlerine bakıldığında, optimum el boyutunun şu biçimde olduğu sonucuna varıldı: İşaret parmaklarının ucuna kadar – 7,6 cm İşaret parmağının ucu bilek kıvrımına kadar – 18.1cm Azamî parmak açıklığı – 22.8cm Avuç içi genişliği – 8,7 cm


ARAŞTIRMALAR ESPORU BÜYÜTÜYOR

Araştırma, espor oyuncularının performansını düzgünleştirmek, bedenlerine daha düzgün bakmak ve oyundan kaynaklanan kronik yaralanmaları önlemek hedefiyle yapıldı. Sonuçlar, optimum oyun için kesin el boyutunu ve oyuncuları denetimlerde başarılı kılan öbür yararlı özellikleri ortaya çıkardı.

El ölçümleri, sırasıyla PC’ler ve konsollar için standart bir fare yahut denetleyici kullanırken muhakkak parmak uzunluklarının ve boyutlarının kişinin aktifliğini nasıl etkileyebileceğini inceledi.

Sonuçlar, küçük parmakların kısa müddette çabukluk için istek edildiğini gösterdi. Lakin hareket etme/tıklama mühleti arttıkça daha uzun parmaklar bu suratı koruyabiliyor ve daha süratli olabiliyor.

Sonuçları pahalandıran Migliore, “Video oyunları üzerine daha fazla araştırma yapıldıkça, espor bilimi büyümeye devam ediyor. Bu çalışma, yüksek suratları korumak için denetim aygıtınızın yahut farenizin gerçek boyutta olduğundan emin olmanın ehemmiyetini vurgulamaktadır” dedi.

 

 

 

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.