Dying Light 2 için ilgi büyük: Kısa sürede satış rekoru!

Oyun dünyasının merakla beklediği Dying Light 2 Stay Human, şubat ayında çıktı. Yapım, ilk andan itibaren kullanıcıların beğenisini kazandı ve kısa sürede Steam’in tüm zamanların en çok oynanan oyunları listesine üst sıralardan dahil oldu. Hatta bir süre önce geliştiricisi Techland tarafından açıklanan satış rakamlarını da göz önüne alırsak, yapımın sektörde büyük ses getirdiğini söyleyebiliriz.

Battlefield 2042 için son çırpınış: EA ve DICE cephesinden yeni hamle!

Dying Light 2 Stay Human’dan önemli satış başarısı

Techland, Dying Light 2 Stay Human’ın ilk ayındaki satış verilerini duyurdu. Buna göre oyun, 4 Şubat ile 28 Şubat tarihleri arasında 5 milyondan fazla satmayı başardı. Şirket, oyunun satış rakamlarının her ay önemli ölçüde arttığını söyledi, ancak henüz son verileri paylaşmadı.

2015’te çıkış yapan Dying Light 1, şimdiye dek 20 milyon adet sattı. Şirketin buradaki asıl hedefi ise Dying Light 2’nin yeni içeriklerle güncel kalması sağlamak ve yeni oyuncuları kendisine çekerek yapımın satış rakamlarını daha da artırmak. Bu doğrultuda önümüzdeki hafta oyuna yeni bir içerik geleceğinin müjdesi de verildi.

Dying Light 2 Stay Human sistem gereksinimleri:

Minimum:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirirİşletim Sistemi: Windows® 7İşlemci: Intel Core i3-9100 / AMD Ryzen 3 2300XBellek: 8 GB RAMEkran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Ti / AMD Radeon™ RX 560 (4GB VRAM)Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirirİşletim Sistemi: Windows® 10İşlemci: AMD / Intel CPU running at 3.6 GHz or higher: AMD Ryzen 5 3600X or Intel i5-8600K veya daha yeniBellek: 16 GB RAMEkran Kartı: NVIDIA® GeForce RTX™ 2060 6GB veya AMD RX Vega 56 8GB veya daha yeniDepolama: 60 GB kullanılabilir alan

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Dying Light 2 Stay Human, beklentileri karşılayabildi mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da  SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.