Danışmanından borç aldığını söyleyen AKP’li vekilden bir enteresan açıklama daha…

Daha evvel milletvekili maaşından yakınan ve danışmanına borçlandığını söyleyen AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Hizmet İş Sendikası Elazığ Şubesi’nin 8. Olağan Genel Heyeti’nde 24 Ocak 2020 sarsıntısının akabinde yapılan zelzele konutlarıyla ilgili konuştu. Bir vatandaşla diyaloğunu anlatan Demirbağ, “Bütün Avrupa bir ortaya gelse 25 bin konutu 2 senede yapıp teslim edemezdi” dedi.

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Hizmet- İş  Sendikası Elazığ Şubesinin 8. Olağan Genel Kurulu’nda 2020’de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki sarsıntıdan sonra TOKİ tarafından yapılan sarsıntı konutlarıyla ilgili konuştu. Merkez Çatalçeşme Mahallesi’nde bir depremzede vatandaşla olan konuşmasını anlatan Demirbağ, Almancı bir vatandaşın, Almanya’da 2 yılda 25 bin konutun teslim edemeyeceklerini tabir ettiğini kaydetti.

“ALMANYA, 2 YILDA 25 BİN KONUTU YAPIP TESLİM EDEMEZDİ”

AKP’li vekil Zülfü Demirbağ, ülkenin güç günlerden geçirdiğini belirterek, “Ülkemiz nitekim sıkıntı bir periyottan geçiyor. Bütün dünyada olduğu üzere ülkemizde de ekonomik manada düşünceler yaşandı. Bu külfetlerin aşılması için cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz üzerine düşeni yapıyor. O denli ki taban fiyat yılda bir belirleniyordu bugüne kadar. Orta devirde tekrar bu artan fiyatlardan ve enflasyondan ötürü önemli manada bir artış yapıldı. 2023 baht seçimidir. Anlatmak lazım. Hatır için bu ülke satılmaz. Bu ülkeyi geriye döndüremeyiz. Bütün kazanımlarımızı kaybederiz. Geçen günlerde Çatalçeşme 4. Etapta bir meskene ziyarete gittik. Kişi Almancıymış. Sohbet ederken ‘memnun musunuz?’ diye sordum. Bana, ‘Almanya’da olsaydım bütün samimiyetimle söylüyorum mümkün değil tüm Avrupa bir ortaya gelse Elazığ üzere bir kentte 2 yılda 25 bin konutu yapıp teslim edemezdi’ dedi. Yok yapamazlar. Ancak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yapar. Artık 150 bin konut dar gelirliler için yapacak” tabirlerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ MAAŞININ AZLIĞINDAN ŞİKAYET ETMİŞTİ

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, bir programda ise milletvekili maaşlarından yakınış ve şu kelamları kullanmıştı:

“Öyle değil, dışarıdan göründüğü üzere değil. İçi giden, vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz, çok güç. Şu anda utanıyorum ki, bir danışmanıma ‘Oradan 2-3 bin lira getirin. Niçin? Danışmanlarıma borçlanmışım maaşımı bekliyorum, 15 gün sonra alacağımız. Çok güç. Artık ben İstanbul Belediyesi’nde bürokrattım. İdare heyeti üyeliği de alıyordum bir kontrol, bir idare. Valla şu ankinden çok çok düzgündü benim durumum. İki tane de kooperatife girdim mesken sahibi oldum ben İstanbul’da. Artık? Artık mümkün değil, nasıl yapacaksınız?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.