Coronada son durum ne? Sıhhat Bakanlığı yeni bilgileri açıkladı

Sıhhat Bakanlığı’nın açıkladığı 18 Mayıs 2022 Çarşamba gününün corona virüsü (koronavirüs) tablosuna nazaran son 24 saatte 3 kişi hayatını kaybetti. Yeni hadise sayısında ise düne nazaran düşüş yaşandı.

Sıhhat Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 18 Mayıs’a ilişkin bilgilere nazaran, 135 bin 563 test yapıldı.

Yeni datalara nazaran, bin 443 yeni hadise tespit edilirken 3 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan son bir günde bin 274 kişi sıhhatine kavuştu.

AŞILAMADA BİRİNCİ SIRADA HANGİ KENT VAR?

Bakanlığın tablosuna nazaran Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA’DA

Bakanlığın tablosuna nazaran Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

DÜN OLAY VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 17 Mayıs bilgilerine nazaran, dün 138 bin 894 test yapılmıştı. Dün, bin 608 olay tespit edilirken, 7 kişi hayatını kaybetmiş ve bin 219 kişi sıhhatine kavuşmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.