Bursaspor’un borcu açıklandı! ‘Hayal kurmaya bile engel’

Bursaspor Lideri Ömer Furkan Banaz, Timsah Park’ta yapılan Divan Heyeti Toplantısı’nda yeşil-beyazlı kulübün borcu açıklandı.

Bursaspor Divan Heyeti toplantısı Timsah Park’ta gerçekleşti. Bursaspor Divan Heyeti Lideri Galip Sakder, gerçekleşen toplantıda kıymetli açıklamalar yaptı.

Galip Sakder, “Bursa’nın en büyük kaynaklarından bir tanesi Bursaspor’dur. Bursaspor bizim için her vakit ön planda ve ön planda olmaya da devam edecek. Bursa kenti ayağa kalkmalı. Kulübün içinde bulunduğu mali tablo çok ağır. Eski yöneticilerin bir fedakarlık yaparak borçlarından vazgeçmeleri Bursaspor’un önünü açacaktır. Futbolcular için de geçerli bu. Mevcut koşullarda bu paraların ödenmesi imkansız. Öncülük yapsınlar tarihe geçsinler. Bursaspor’un yeni sayfa açması gerekiyor. İsmail ve Tahsin Hocamı da tebrik eder ve teşekkür ediyor. Şartsız kuralsız hizmete geldiler. Tüm politikler ve milletvekillerine sesleniyor. Bursaspor bir tane. Sahip çıkmalısınız. Daima berabere el ele vermeliyiz. Herkesin ayaklarına tek tek gideceğim” dedi.

“MALİ TABLO HAYAL KURMAYA BİLE ENGEL”

Toplantıya katılan Bursaspor Lideri Ömer Furkan Banaz da yaptığı açıklamada, “Bursaspor önemli bir mali açmazın içinde. Boğulmuş durumda. İçinde bulunduğumuz mali tablo hayal kurmaya bile pürüzdür. Bursaspor’um tarihi boyunca bu türlü şiddetli bir periyodun içinde bulunmamıştır. Mevcut gerçeklerle çabucak yüzleşmeli ve kabul etmeliyiz. Bursaspor tıpkı yanlışların içine çekilmemelidir. Kusurlarımızdan ders çıkarmalıyız. Gece gündüz mesai sarf ediyoruz. Birinci olarak Sportif Yönetici olarak İsmail Ertekin’i getirdik. Transfer tahtasını da büsbütün gündemimizden kaldırmış durumdayız. Bursaspor’un sırtına borç yükü yüklemekten öteki bir işe yaramayacağını düşünüyorum” dedi.

Bursaspor’un borcu 1 milyar TL’yi geçti

Bursaspor Lideri Ömer Furkan Banaz borç tablosu ile ilgili de bir sunum yaptı.

Banaz, şunları söyledi:

“Bursaspor’un 824 milyon TL üzere bir borcu vardı. SGK ve vergi borçları var. İçinden çıkılmaz bir durum. Devlete kimse bir şey ödememiş. Biz de ödemedik. 119 milyon TL’ye çıktı bu borç. Yönetici borçları var. Kur farkları yansıyor. 347 milyon TL’ye vardı o da. Dolar ve Euro’daki hareketlilik toplam borca ek ettiriyor. Ticari borçlar 45 milyon TL’ye ulaştı. Banka borçları 104 milyon TL 31 milyon TL’ye yakın TFF ve Spor Toto’dan para geldi. Lakin bunlar direk banka borçlarına gitti. Bir kulüp yetkilisine sordum. TFF 2. Lig’de 2 milyon 650 bin TL para almışlar. Şampiyonluk parası vs. diyelim gelebilecek para 6-7 milyon TL. Gelecek yalnızca faiz ise 30 milyon küsur. Spor ailesine yalnızca 195 milyon 791 bin TL borç var. Tahta tahta diyorlar ya bu tablo ile yorum yapılabilir. 2021-2022’de menajer alacakları 10 milyon TL. Futbolcularla yarışıyorlar resmen. Birçok borç kalemi tabloda da görüyorsunuz. Ve tablonun sonu 1 milyar 3 milyon 274 bin 137 TL borç var. Döviz borcumuz yüzde 50-50 üzere. Bizim uzun uğralar sonucu önünüze getirdiğimiz tablo bu. Daha bir sürü evrak var. Nasıl sonuçlanacak göreceğiz. Alacaklıların da şapkasını öne koyması lazım. Kampanyalar yapıyoruz. Takviye göremiyoruz. İnanılmaz bir duyarsızlık var. Ben mana veremiyorum.”

“Bursaspor taraftarı karar verecek”

Başkan Banaz, kelamlarına şöyle devam etti:

“Sane’ye 440 bin Euro borcumuz var. 40 bin Euro ödüyoruz. 400 bin Euro borcumuz kalıyor. Vade planlaması yapıyoruz. Sonra borç katlanıyor. Shehu 251 bin Euro borcumuz var. 100 bin Euro ödeme yapıyoruz. Geri kalanı iki taksite bölüyoruz. Taksitler ödenmezse tekrar eski haline geliyor. 300 bin Euro oluyor borç. Birçok futbolcudan cezai kuralla imza alıyoruz. Ve sonra borç üstüne borç biniyor. Biz Bursaspor’un yaşatılması tarafındayız. Baskılara göğüs germeye hazırız. Yüzlerce icra belgelerine yenisini eklememekte kararlıyız. Bursaspor’un geleceğine dinamit döşemek istemiyoruz. Formaları satışa çıkarttık. Milyonluk kentte bin adet formaya bile ulaşamadık. Kentle ilgili de bütün yıpranmış bağlantıları onarmamız gerekiyor. Bursaspor’un kendi kentine 400 milyon TL’den fazla borcu var. Bursaspor’un geleceğine Bursaspor taraftarı karar verecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.