Bodrum’da dönem açılıyor; plaj fiyatı 10 bin euro, lahmacun ise 200 TL’ye kadar çıkıyor

Yurttaş, ekonomik krizle boğuşmaya devam ederken, dünyanın en değerli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’da tatil yapmak ise yüksek fiyatlar nedeniyle neredeyse imkansız hale geldi.

Bodrum’da özel plajlara girişler 150 liradan başlıyor.  Özel plajlardaki locaların ise geçen sene yüksek dönemde 10 bin euroya kadar çıkan fiyatlarının bu yıl da birebir olması bekleniyor. Özel plajlarda 1 lahmacun 200 TL, hamburger ise içindeki gereç ve sunum hizmetine nazaran 35 ile 200 TL ortasında satışa sunuluyor. 

BODRUM OTELCİLER DERNEĞİ LİDERİ: HER HİZMETİN BİR FİYATI VARDIR

Her hizmetin bir bedeli olduğunu belirten Bodrum Otelciler Derneği Lideri Ömer Faruk Dengiz, “Daha salaş yerlerde lahmacuna daha fazla fiyat ödeniyorsa orada duracaksınız. Hizmet berbatsa kesinlikle hak aranmalıdır. Ben bu duruma karşıyım. Gerçek hizmet vermeyen işletmenin yüksek fiyatlar belirlemesini kabul etmiyorum” dedi.

“LAHMACUNUN 200 TL OLMASININ KESİNLİKLE BİR NEDENİ VARDIR”

Dengiz, “Her hizmetin bir fiyatı vardır. Âlâ bir marka gömlek giymenin bir bedeli olduğu üzere. Daha uygun fiyatlı da gömlek giyebilirsiniz. Bizdeki otelcilik de hizmet de bu biçimdedir. Düzgün hizmet veren otellerin, özel plajların fiyatı belirlidir. Orta kalitedeki otellerde fiyatlar daha uygundur. Bu bedeli de verilen hizmete ödüyorsunuz. Lahmacunun fiyatının 200 TL olmasının kesinlikle bir nedeni vardır. Bunun hem eser hem de sunumunda bir hizmet kalitesi vardır” diye konuştu.

Dengiz, kelamlarına şöyle devam etti:

“Özel plajların girişte müşterilerine birinci başlarda 150 lira üzere bir kredi açıyor. Bu kredinin içerisine içecek ve yiyecek alınabiliyor. Ayrıyeten özel plajların işletmecileri bölgenin ve denizin temizliğinin sorumluluğunu da üstleniyorlar. Kimi plajlarda verilen hizmetin bedeli bin 500 liraya kadar çıkıyor. Kâfi ki yanlışsız hizmet yapsınlar. Geçen sene yüksek dönemlerde özel plajlardaki localara giriş fiyatları 10 bin euroya kadar çıkmıştı. Bu sayı, plajdaki bir kısmın kapanması için verilen ücret”  

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.