Adliyede suçüstü yakalanan düzmece MİT elemanının 15 yıl mahpusu istendi

Kendisini MİT elemanı olarak tanıtan ve soruşturma evraklarını kapatacağını söyleyerek 380 bin TL aldığı savı üzerine adliyede suçüstünde yakalanarak tutuklanan Kaan K. Hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Savcılık, kuşkulu Kaan K.’ya “Kamu görevlileriyle bağı olduğundan bahisle bir işin görüleceği vaadiyle dolandırıcılık” ve “Resmi evrakta sahtecilik” hatalarından toplam 15 yıla kadar mahpus istemiyle dava açtı. Şüphelinin şikayetçi ile adliyede buluşması ve gözaltına alındığı anlar, güvenlik kameralarına da yansımıştı.

ADLİYEDE SUÇÜSTÜ YAKALANDI

3 Şubat 2022’de Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda meydana gelen olayda şikayetçi Yusuf A., adliye polisini telefonla arayarak dava belgelerinin kapatması taahhüdü veren bir kişi tarafından dolandırıldığı ihbarında bulundu. Polise, Kaan K.’nın kendisini MİT elemanı olarak tanıttığını ve Hakan Fidan imzalı evraklar gösterdiğini söyleyen Yusuf A., bu şahısla adliyede buluşmak üzere olduklarını, kendisine daha evvel bir ölçü para verdiğini ve yeniden para vereceğini söyledi. Bunun üzerine Adalet Sarayı Polis Merkezi Amirliği, durumu nöbetçi İstanbul Cumhuriyet Savcısı’na iletti.

Savcılığın talimatıyla polis, suçüstü yapmak üzere harekete geçti. Şikayetçi Yusuf A.’nın elindeki paraların fotoğrafları çekilerek kuşkulu ile buluşması takibe alındı. Şikayetçi Yusuf A. ile adliyenin C Blok atriumunda buluşarak konuşmaya başladılar. Şüphelinin cep telefonuyla yaptığı konuşmalar ve şikayetçi ile birlikte adliyeden çıkışları ve polis tarafından gözaltına alınışı güvenlik kameralarına da yansıdı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.