8 yıldır kanserle uğraş eden ünlü sunucu Deborah James ömrünü yitirdi

You Me and The Big C isimli BBC podcast yayınlarıyla tanınan sunucu Deborah James, 2016 yılından bu yana bağırsak kanseriyle savaşıyor. Kansere karşı uğraştan ötürü ismini geniş bir kitleye duyuran 40 yaşındaki sunucudan acı haber geldi.

AİLESİNİN KONUTUNDA ÖMRÜNÜ YİTİRDİ

Geçtiğimiz mayıs ayında hastalığı ile ilgili açıklama yapan James, artık kendisi için tıbbi olarak yapılacak hiçbir şey olmadığını ve bu yüzden de meskende bakıma başlayacağını tabir etmişti. Ünlü isim, bir müddettir tedavi gördüğü ailesinin konutunda hayatını kaybetti.

ÖLMEDEN EVVEL SEVENLERİNE TAVSİYEDE BULUNDU

James’in ailesi, toplumsal medya hesabından bir açıklama yaparak ünlü sunucunun vefat haberini verdi. Deborah James’in harika bir eş, kız çocuğu, anne ve kız kardeş olduğu tabir edilen açıklamada açıklamada, sunucunun son nefesinde bütün ailesinin yanında olduğu bilgisine yer verildi.

Aile, açıklamada ünlü sunucunun ölmeden evvel sevenlerine “Keyif almaya paha bir ömür bulun, risk alın, derinden sevin, pişman olmayın ve hep asi bir umudunuz olsun” tavsiyesinde bulunduğunu da söyledi.

700 BİN STERLİNE YAKIN YARDIM TOPLAMIŞTI

“Bowelbabe Fund” isminde bir vakfı bulunan Deborah James, bu açıklamadan evvel internet üzerinden düzenlediği bir kampanya ile bağırsak kanseri çalışmaları ve araştırmalarında kullanılmak üzere 700 bin sterline yakın yardım toplamıştı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.